Klimatizácie

do bytu

Klimatizačné jednotky do bytu, cena od 599€
Našu ponuku si môžete pozrieť tu:

– máme širokú ponuku klimatizačných zariadení Daikin a Sinclair, kde ceny začínajú od 599€

– na bezplatnej obhliadke Vám prostredníctvom katalógov predstavíme jednotlivé klimatizačné jednotky aj s ich vlastnosťami

– následne Vám necháme čas na výber alebo Vám radi s výberom poradíme

Cena montáže klimatizácie do bytu - 200€, zahŕňa:

vŕtanie cez stenu do hrúbky 25 cm (tehla alebo pórobetón)

– konzola na uchytenie vonkajšej jednotky klimatizácie

– zabezpečenie odvodu kondenzu do vzdialenosti 5 metrov od vnútornej klimatizačnej jednotky

pripojenie klimatizácie do elektrickej siete

spustenie a test klimatizácie

– vysvetlenie ako používať a ovládať klimatizáciu

– odovzdanie záverečného protokolu o montáži

– Chladiarenské rozvody týmito rozvodmi je spojená vonkajšia klimatizačná jednotka s vnútornou. Táto dĺžka sa definuje na bezplatnej obhliadke. K základnej cene 200€ je potrebné pripočítať cenu medených rozvodov chladu, kde je cena 19€ za meter.

Máte záujem o obhliadku zadarmo?

Kontakt

0940 711 500

Klimatizácia do Bytu - Bratislava a okolie

Mať v byte príjemnú teplotu počas letných mesiacov je mnohokrát na nezaplatenie. Najmä, keď sú aj noci teplé a byt nie je možné vychladiť ani nočným vetraním. Nástenné bytové klimatizácie veľmi jednoducho vyriešia Váš problém s vysokou teplotou a veľmi príjemne vychladia Vašu domácnosť. Veľká väčšina nástenných klimatizácii má v sebe veľmi kvalitné filtre, dokonca niektoré majú v sebe viac druhov filtrov. Môže ísť o antibakteriálny filter, proti prachový filter, filter proti roztočom a peľu, ktorý je veľmi vhodný pre alergikov.

Obhliadka Zadarmo

Certifikovaní montéri

Spoľahlivosť

Čistota pri montáži

Servis a Údržba

7 tipov pre výber klimatizácie do bytu

Výber vhodnej klimatizácie závisí na na mnohých faktoroch, tie najdôležitejšie uvádzame nižšie. 

1. Rozloha a objem miestnosti v byte, je veľmi dôležitá. Nakoľko to určuje, aké množstvo vzduchu je potrebné vychladiť v danom priestore. Napríklad ak chcete vychladiť obývačku, ktorá má cca 20 metrov štvorcových a približne 270cm na výšku, stačí Vám výkon okolo 2kW.

2. Ďalším významným faktorom pri výbere klimatizácie do bytu je orientácia miestnosti, ktorú chceme chladiť. Je veľký rozdiel ak je miestnosť otočená na sever alebo na juh. Zo severu nesvieti slnko skoro vôbec, kde práve naopak z juhu svieti takmer celý deň. Aj toto je potrebné zvážiť pri výbere, či už ide o sever, juh, západ alebo východ a tomu prispôsobiť výkon klimatizácie a jej vhodné umiestnenie.
 

3. S orientáciou na svetové strany úzko súvisí aj veľkosť a typ okien, hrúbka múru, hrúbka zateplenia budovy a prípadne vonkajšie žalúzie. 

4. Pri výbere klímy do bytu, musíme zvážiť aj približný počet osôb žijúcich v byte. Nakoľko každá osoba prirodzene generuje teplo a ohrieva miestnosť.

5. Okrem osôb vytvárajú teplo v miestnosti aj elektrospotrebiče v závislosti od svojho výkonu a spotreby elektriny. Príkladom, môže byť kuchyňa a spálňa. Predpokladajme, že v spálni je postel a nočné lampy a v kuchyni máme: rúru, sporák, chladničku, umývačku, kávovar, mikrovlnnú rúru a iné. Samozrejme budeme potrebovať v kuchyni klímu s vyšším výkonom ako v spálni.

6. Hlučnosť klimatizácie zohráva významnú úlohu pri dobrom výbere. Klíma so strednou hlučnosťou nemusí byť vôbec žiadny problém v kuchyni, naopak v spálni môže takáto klimatizácia výrazne znížiť komfort pri používaní. 

7. Poraďte sa s certifikovanými osobami, ktoré zvážia všetky vyššie uvedené faktory podľa odborných znalostí a skúsenosti vyberú pre Vás to najvhodnejšie riešenie. Výber dôležitého výkonu je veľmi dôležitý aby Vaša klimatizácia nebola zbytočne výkonná, kde dochádza k zbytočnému rýchlemu vychladeniu až prechladeniu a následnému zapínaniu a vypínaniu klimatizácie. Naopak pri nízkom výkone sa môže klimatizácie veľmi preťažiť a zároveň nemusí byť schopný vychladiť priestor. Neváhajte a rezervujte si bezplatnú obhliadku certifikovanými montérmi z Clim.sk.

Máte záujem o obhliadku zadarmo?

Kontakt

0940 711 500